Служба охорони праці

Порядок відсторонення працівників від роботи в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння

3134
Як правомірно відсторонити працівника, котрий прийшов на роботу п’яним або вирішив прикластися до пляшки прямо на робочому місці? Шукайте відповіді у статті.

Однією з обставин, за яких нещасні випадки не визнають пов’язаними з виробництвом, є погіршення стану здоров’я працівника через отруєння алкоголем, наркотичними чи отруйними речовинами (підтверджене відповідним медичним висновком).

Єдиний виняток – якщо отруєння сталося через застосування таких речовин у виробничому процесі чи порушення вимог до їх зберігання і транспортування, або якщо потерпілого, який перебував у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння, ще до настання нещасного випадку відсторонили від роботи за правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства чи колективним договором (п. 16 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232).

Законодавством визначено підстави, за яких власник або уповноважений ним орган можуть відсторонити працівника від роботи:

Особливо це актуально для установ, що мають у своєму штаті водіїв. Адже керування транспортними засобами у стані сп’яніння (зокрема наркотичного) є вкрай небезпечним: дорожньо-транспортні пригоди зі смертельними наслідками трапляються, як правило, з вини водія, що кермував у нетверезому стані. А один із запобіжних заходів – саме відсторонення від роботи такого працівника.

Відсторонення від роботи – це тимчасове позбавлення працівника, який перебуває у трудових правовідносинах із підприємством, можливості реального здійснення ним права на працю. Усунення від роботи провадиться власником на підставі виявленого ним факту, через який власник має право усунути або зобов’язаний усунути працівника від роботи

Однак нормативними документами не визначено типового порядку відсторонення працівників від роботи, яким би можна було скористатися при розробленні положення про відсторонення на підприємствах. Тому в Додатку до статті наводимо готовий Порядок відсторонення від роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння. У ньому є зразки Акта огляду працівника на встановлення факту сп’яніння та Акта відсторонення працівника від роботи.

Скачати додаток

Порядок відсторонення працівників від роботи в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’янінняПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!


×
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!