Служба охорони праці

Які нормативні акти регламентують проведення дератизації

104
Відомо, що гризуни можуть бути джерелом небезпечних для людей та домашніх тварин хвороб. Саме тому для боротьби з ними проводиться дератизація – комплекс заходів, спрямований на знищення мишоподібних гризунів.

Дератизація, так само, як дезінфекція та дезінсекція, належить до дезінфекційних заходів, спрямованих на знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб та їх переносників – комах і гризунів.

У Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III визначено правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підприємств, спрямованої на:

  • запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини;
  • локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій.

Він також встановлює права, обов’язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Дератизація згадується в ст. 16 цього закону «Захист населення від інфекційних хвороб, спільних для тварин і людей (зооантропонозних інфекцій». Зокрема, в ній вказано, що такий захист забезпечується:

  • проведенням ветеринарно-санітарних, протиепізоотичних, профілактичних та протиепідемічних заходів під час догляду за тваринами, виробництва, переробки та реалізації продукції тваринництва;
  • дотриманням усіма господарюючими суб’єктами вимог ветеринарних, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм;
  • контролем місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за їх дотриманням.

З метою запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування:

  • затверджують комплексні програми і плани профілактики та боротьби з цими інфекціями;
  • затверджують правила утримання тварин у домашніх умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для їх вигулювання, забезпечують відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності бродячих тварин;
  • забезпечують систематичне проведення дератизації на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах.

Роботи з дезактивації, дезінсекції, дератизації та дезінфекції приміщень належать до робіт з підвищеною небезпекою (п. 37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою). Порядок проведення дератизації визначається сферою господарювання. Наприклад, існує Інструкція з проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об'єктів птахівництва, затверджена наказом Державного департаменту ветеринарної медицини, Мінагрополітики України від 20.06.2007 № 69.

Які нормативні акти регламентують проведення дератизації Читайте також на порталі: 

Вона встановлює порядок проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об'єктів птахівництва з профілактичною або вимушеною метою, з метою недопущення захворювання птиці у разі спалаху хвороби і розповсюдження інфекції.

При проведенні дезінфекції, дератизації та дезінсекції необхідно дотримуватись правил особистої гігієни та безпеки, санітарних норм охорони навколишнього середовища, передбачених чинним законодавством.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!


×
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!