Служба охорони праці

Організація проведення інструктажів з охорони праці

1173
Для зменшення показників виробничого травматизму і з метою підвищення профільної кваліфікації співробітників роботодавець зобов’язаний час від часу проводити ряд спеціальних практичних занять (інструктажів) в галузі охороні праці. Загальні вимоги до організації навчального процесу в компанії містяться в Типовому Положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Читати повну інформацію щодо проведення вступного інструктажу.

Первинний

Первинний інструктаж проводиться за місцем роботи для таких категорій осіб:

  • робітника, який щойно вийшов на нову роботу або посаду;
  • робітника, якого наказом директора було переведено до іншого відділу компанії;
  • робітника, до функціональних обов’язків якого було включено нові види робіт;
  • робітникам, які прибули до компанії в рамках трудового відрядження або стажування і приймають безпосередню участь у виробничому процесі.

Після проходження первинного інструктажу робітники до початку самостійної роботи повинні під керівництвом більш досвідчених співпрацівників пройти подальше практичне стажування протягом наступних 2-15 змін. Зазвичай, стажування доцільно проводити для осіб, які будуть залучені до виконання особливо небезпечних робіт у випадках, передбачених регуляторними актами з охорони праці.

В окремих випадках, коли новий співробітник вже має стаж роботи за посадою не менше 3 років або переводиться на аналогічну роботу, роботодавець має право звільнити такого співробітника від проходження стажування.

Особа допускається до роботи після успішного проходження інструктажу та стажування, про що складається запис у журналі обліку інструктажів. За необхідності, роботодавець може продовжити строк стажування ще на дві зміни, якщо набуті знання співробітника виявилися недостатніми з точки зору охорони праці

Повторний

Повторний інструктаж – це періодичне навчання, яке проводиться відповідно до вимог законодавчих актів за місцем роботи робітників. Частота проведення повторного інструктажу становить:

  • для особливо небезпечних робіт – 1 раз на 3 місяці;
  • для іншого виду робіт – 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий

Позачерговий інструктаж проводиться зі співробітниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці, при настанні наступних вимог:

  • при впровадженні нових вимог, правил та стандартів з охорони праці на державному чи місцевому рівнях;
  • при зміні виробничого процесу, оптимізації обладнання, закупівлі нової техніки, впровадженні наукових або технологічних досягнень у виробництво з метою ознайомлення співробітників з правилами експлуатації;
  • при допущенні співробітниками вимог безпеки, що призвели до аварій, збоїв у виробництві, настанні нещасних подій;
  • при тривалій перерві в роботі (понад 30 календарних днів – для особливо небезпечних робіт та більше ніж 60 днів для інших видів робіт).

Позаплановий інструктаж може проводитись індивідуально з окремим співробітником або з групою робітників суміжних спеціальностей.

Цільовий

Цільовий інструктаж в обов’язковому порядку проводиться:

Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів, особа, яка проводила інструктаж, робить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці. У разі виконання робіт, що потребують оформлення наряду-допуску, цільовий інструктаж реєструється в цьому наряді-допуску, а в журналі реєстрації інструктажів – не обов’язково.

Функції щодо проведення інструктажів покладаються на безпосереднього керівника робіт (майстер, начальник виробничого циклу). Після завершення навчання керівник проводить атестацію знань співробітників у формі усного або письмового опитування. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!


×
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!