Служба охорони праці

Психофізіологічна експертиза працівників підприємства

3516
Що потрібно знати роботодавцям та працівникам про психофізіологічну експертизу? Хто повинен її проходити та які нормативні акти регулюють цей процес? Відповіді читайте далі.

У відповідності до положень статті 5 Закону України «Про охорону праці» роботодавець не має права приймати на роботу працівників, якщо пропонована посада протипоказана їм за станом здоров’я.

Для виконання робіт підвищеної небезпеки та завдань, що потребують професійного добору персоналу, дозволяється залучати робітників тільки після проходження ними психофізіологічної експертизи. Аналогічні вимоги містяться і в галузевих підзаконних актах, що регулюють сфери діяльності окремих компаній.

Висновок психофізіологічної експертизи дозволяє переконатись у найкращій відповідності співробітника займаній посаді і сприяє підвищенню безпечності виробничого процесу та збереженню працездатності і життя співробітників.

Предметом психофізіологічної експертизи є:

  • стан фізичного здоров’я особи;
  • емоційні, психологічні, інтелектуальні та кваліфікаційні здібності і характеристики робітника.

Зокрема, проходженню психофізіологічної експертизи підлягають:

Нижче наведено нормативно-правові документи, що складають юридичну базу з питань організації та вимог щодо проходження психофізіологічної експертизи співробітників.

Перелік посад та необхідних вмінь працівників розрізняється в залежності від галузі діяльності підприємства:Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!


×
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!