Служба охорони праці

Передрейсовий медичний огляд водіїв

10479
Нормативне регулювання, порядок проведення та реєстрація передрейсових медичних оглядів водіїв у журналі. Зобов`язання кервників підприємств та медичних працівників щодо проведення оглядів. Бланк журналу передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв.

Стан здоров'я водія – дуже важливий фактор, який впливає на безпеку керування і на кількість ДТП. Як це можна контролювати? Відповідальність несуть водій та підприємство, яке допускає його до автотранспорту. Як саме здійснюється передрейсовий медичний огляд водіїв  читайте далі в статті.

Загальна інформація та нормативне регулювання

Велика кількість різноманітної будівельної техніки вимагає наявності таких спеціальностей, як тракторист, екскаваторник, машиніст і багато інших. Всі вони повинні проходити передрейсовий медичний огляд. Відповідно до наказу МОЗ України № 65/80 від 31.01.2013 діє Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. У ньому зазначається, що щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника перед виїздом їх у рейс.

Передрейсовий медичний огляд водіїв Режиму праці та відпочинку водія

Великі автопідприємства, як правило, мають свої медичні пункти та часто проводять медогляди на КПП перед виїздом з автопідприємства. Там медпрацівник проводить обстеження водія у медичному кабінеті. Маленькі підприємства або ФОП заключають договори з лікувальними закладами, або з великими автопідприємствами, де є медсанчастина.

Увага!

Виїзд водія без відмітки у шляховому листі про проходження передрейсового медичного огляду – заборонено!

Порушник несе адміністративну відповідальність. У разі скоєння ДТП з тяжкими наслідками, можлива кримінальна відповідальність, як для водія, так і для його керівника.

Передрейсовий медичний огляд водіїв Читайте також: 

Порядок проведення передрейсових медичних оглядів водіїв

Медичний працівник повинен:

  • візуально оглянути та ретельно опитати водія щодо його самопочуття, сну, наявності або відсутності скарг на стан здоров'я;
  • звернути увагу на стан шкіри, відмітити ознаки або симптоми захворюваності. Провести вимір температури тіла, якщо є зовнішні ознаки погіршення стану водія тощо;
  • перевірити наявність симптомів гострого захворювання або загострення хронічного захворювання. На це можуть вказувати підвищення температури тіла понад 37,2°C, скарги на погане самопочуття, загальна слабкість, головний або зубний біль, гострі болі очей, болі в ділянці вуха, грудній клітині, черевній порожнині тощо.

Передрейсовий медичний огляд водіїв завжди вимагає вимірювання артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. У разі виявлення невідповідності – водія відсторонюють від виходу у рейс та направляють до лікувального закладу (п. 4.7 Положення).

Передрейсовий медичний огляд водіїв Склад автомобільної аптечки

Щодо вимог до медпрацівників, які мають право здійснювати  передрейсовий медичний огляд, вони повинні пройти навчання методам проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів на базі Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій або його регіональних представництвах, отримати Свідоцтво на право проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів, Довідку про внесення до Єдиного реєстру медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів та штамп з висновком про придатність до керування транспортним засобом та на всі підприємства незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, на яких працюють зазначені медичні працівники (Інструкція МОЗ України, затвердежена Наказом №80-1П від 03.03.2008).

Журнал передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв

Результати проходження медогляду заносяться у журнал реєстрації встановленого зразку. Також ставиться печатка у шляховому листі (якщо результат медогляду позитивний). Заповнити журнал не складно, так як у Положенні надається його шаблон та деталізована інструкція.

Все це необхідно, бо передрейсовий медичний огляд водіїв – важливий процес, а медичний працівник несе відповідальність у разі ДТП, в якому вирішальним фактором став саме стан здоров'я  водія.

Завантажити Журнал передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв:

Передрейсовий медичний огляд водіїв: нормативне регулювання, порядок проведення та реєстрація оглядів у журналіПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!


×
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!